Prednášajúci

Joshua Newnham (UK)

Joshua Newnham je vedúci technológ dizajnu v Method so zameraním na prienik dizajnu a umelej inteligencie (AI). Zaujíma ho vyplyv AI na zlepšovanie interakcií s počítačmi tak, aby boli viac intuitívne, inteligentnejšie a lepšie integrované do každodenného života. V Method sa Joshua podieľa na rôznych projektoch, napríklad na vývoji wearables, ktoré asistujú medicínskemu personálu pri chirurgických zákrokoch alebo na zdravotných asistenčných chatbotoch.

Predtým, než začal pracovať pre Method, Joshua viedol start-up vyvíjajúci riešenia virtuálnej reality (VR) a rozšírenej reality (AR) pre produktových dizajnérov. Bol tiež na vedúcej pozícii v digitálnej agentúre Razorfish a bol spoluzakladateľom jedného z prvých mobilných štúdií v Londýne Ubinow, kde viedol množstvo projektov pre významné globálne značky ako Universal Pictures, Vodafone a Adidas.

Registrujte sa na konferenciu 

Zsuzsa Kovács (HU)

Zsuzsa Kovács je líderkou výskumu UX v spoločnosti Prezi. Hoci začínala ako front-end developer v SAP, UX sa venuje od roku 2008. Ako šéfka výskumu UX v Prezi robí od roku 2013, pričom pracovala na niekoľkých témach – spolupráca, šablóny Prezi, UX pre smartfóny.

Zaujíma sa o ľudí a miluje príbehy. Vždy hľadá spôsob, ako sa dozvedieť viac o motivácii používateľov, problémových aspektoch a snaží sa pochopiť, čo prináša hodnotu a radosť ľuďom, ktorí používajú digitálne a analógové produkty. Venuje sa oblasti design thinking a je spoluorganizátorkou Amuse UX Conference a UX Budapest Meet-Up.

Registrujte sa na konferenciu 

Karl Stocker (AT)

Karl Stocker je univerzitný profesor, riaditeľ výstavných projektov, historik. Vedie Ústav dizajnu a komunikácie a študijné programy Výstavný dizajn a Informačný dizajn na University of Applied Sciences Graz – FH Joanneum a zároveň je profesorom v Ústave histórie Karl Franzens-University Graz. Je zakladateľom a riaditeľom Bisdato Exhibition & Museum Design.

Registrujte sa na konferenciu 

Rui Coutinho (PT)

Rui Coutinho je stratég, manažér, profesor, výskumník, mentor a podnikateľ. Je zakladateľom a koordinátorom spoločnosti Porto Design Factory (PDF), experimentálnej vzdelávacej platformy, ktorá je súčasťou inštitútu Porto Polytechnic a členom siete Design Factory Global Network, podporujúcej novú generáciu globálnych inovátorov a podnikateľov. V PDF je zodpovedný za program inovácie produktov a služieb ME310 Porto, ktorý je postavený na spolupráci s niektorými z najväčších a najviac inovatívnych spoločností na svete v rámci globálnej aliancie Stanford University for Redesign. Rui manažuje Porto Design Accelerator a Beta Sound System, čo sú akceleračné programy pre startupy zamerané na dizajn a hudbu.

Je asistentom na School of Media Arts and Design v Porte, žiadaným lektorom a spíkrom na mnohých univerzitách po celom svete. V oblasti výskumu spolupracuje s CERN a Minho University. Rui pracuje ako facilitátor a expert pre Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre vzdelávanie a kultúru, pre projekt OECD „HEInnovate“ a je externým odborníkom Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre výskum a inovácie.

Registrujte sa na konferenciu 

Stéphane Assadourian (CA)

Stéphane Assadourian je jedným zo zakladajúcich členov frančízy Assassin’s Creed. Je profesionálnym vývojárom hier s takmer 20-ročnými skúsenosťami, stojí za niekoľkými najväčšími úspechmi v histórii hier, ktoré predávajú milióny kópií po celom svete. V súčasnoti je Stéphane konzultantom pre herných vývojárov a vydavateľov, koučuje kreatívnych profesionálov a širokú škálu svojich znalostí odovzdáva po celom svete. Jeho poradenské aktivity majú veľmi široké spektrum, od vývoja cez produkciu, až po poradenstvo vedúcim pracovníkom na strategickej úrovni. Stéphane je profesionálom pre videohry, ktorý stojí pri vzniku prvotnej myšlienky, až po jej realizáciu. Je taktiež hudobným nadšencom, klasickým klaviristom a amatérskym spisovateľom a fotografom.

Registrujte sa na konferenciu 

 

Claudia Schnugg (AT)

Dr. Claudia Schnugg je nezávislá výskumníčka v interdisciplinárnej oblasti umenia, technológií, biznisu a vedy. Jej práca sa sústreďuje na spájanie umenia a umeleckých projektov s novými technológiami a vedeckým výskumom. Skúmala účinky umeleckých zásahov na spoločenské prostredie, predovšetkým vplyvy umeleckých intervencií v organizáciách.

Získala doktorát v interdisciplinárnom štúdiu na Johannes Kepler University a na Art University v Linzi. Ako hosťujúca výskumníčka pôsobila na Copenhagen Business School, v Art | Sci Center v UCLA a v ESO, Čile. V rokoch 2014-2016 bola senior kurátorkou v Ars Electronica Futurelab a viedla Ars Electronica Residency Network.

Registrujte sa na konferenciu 

Jaro Slávik (SK)

Jaro Slávik je nezávislý producent a manažér. Je hlavným organizátorom projektu Bach in the Subways Bratislava – happeningu, ktorý približuje hudbu génia J. S. Bacha množstvu ľudí vo verejnom priestore. Počas prvého ročníka v roku 2016 si Bratislava užila sedem koncertov.

Po viac než dvadsiatich rokoch v medzinárodnom šoubiznise, pracujúc s hviezdami ako Red Hot Chili Peppers, Madonna a Phil Collins, sa Jaro rozhodol zmeniť svoju kariéru. V súčasnosti riadi športovú marketingovú spoločnosť, ktorej poslaním je priviesť deti a mládež k športu. Vo svojom voľnom čase pomáha s marketingom koncertov symfonickej hudby, akými sú napríklad koncertné cykly Bruno Walter Symphony Orchestra vo svojom rodnom meste alebo spomínané koncerty Bach in the Subways.

Registrujte sa na konferenciu 

Luis Fernandes (PT)

Luis je výkonným producentom Canal 180 (Cannes Lion, 2012), mediálnej platformy zameranej na kultúru a tvorivosť, ktorá otvára diskusiu pre komunitu tvorcov, ktorí sa zaujímajú o hudbu, dizajn, video, architektúru, fotografiu a digitálne umenie. Je tiež zodpovedný za 180 Creative Camp (Creative Collaborations in Media Arts) a je vedúcim manažérom pre partnerstvá Canal180.

V roku 2010 spoluzaložil Oporto Laboratory of Architecture and Design a v rokoch 2010 – 2015 bol kurátorom festivalu Get Set, ktorý prezentoval mladých tvorcov a oslavoval kreativitu.

Luis má magisterský titul v architektúre (Oporto, 2009).

Registrujte sa na konferenciu 

Andrej Kolenčík (SK)

Andrej Kolenčík je filmový režisér a výtvarník. Venuje sa réžii hraných, animovaných a dokumentárnych filmov a taktiež videoklipom a reklame. Ako výtvarník sa zaoberá ilustráciou a dizajnom. Šesť rokov bol programovým dramaturgom festivalu Fest Anča, ktorý spoluzaložil. V roku 2014 ho vybrali spomedzi viac ako 4000 uchádzačov na podujatie Berlinale Talents. Andrejove filmy boli ocenené na viacerých medzinárodných filmových festivaloch (napr. Zlaté Vajce na festivale Emira Kusturicu v Srbsku). Od roku 2015 funguje pod vlastnou produkčnou spoločnosťou Admiral Films.

Registrujte sa na konferenciu 

Sebastien Larroude (CA)

Sébastien Larroude je koncepčný dizajnér, autor a umelecký riaditeľ s komplexnou a rôznorodou pôsobnosťou v kreatívnom prostredí. Pochádza z južného Francúzska, kde študoval výtvarné umenie a fotografiu. Od útleho veku prejavoval záujem o prírodné vedy, ktoré silne ovplyvnili aj jeho profesionálnu kariéru. Fascinácia biodiverzitou a prírodou je východiskom jeho tvorby. Sébastien začal svoju kariéru vo francúzskej architektonickej spoločnosti špecializovanej na priemyselnú architektúru. Potom sa presťahoval do Kanady, kde 15 rokov pracoval v zábavnom priemysle na filmoch a videohrách, napríklad na Myst IV Revelation, Assassin’s Creed, Deus Ex HR, Thief, Tron Legacy, X-Men, Godzilla a mnohých daľších. V roku 2006 založil Steambot Studios, kreatívnu agentúru, ktorá poskytuje vizuálny obsah a rozvíja duševné vlastníctvo. Sébastien naďalej kreslí, maľuje a píše s vášňou pre medzinárodných klientov aj osobné obohatenie.

Registrujte sa na konferenciu